Antalya Büyükşehir’den tarihin izinde doğa yürüyüşü

 Antalya Büyükşehir’den tarihin izinde doğa yürüyüşü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın tanınan kayak merkezi Saklıkent yolu üzerinde yer alan Doyran bölgesinde “Tarihin izinde tabiat yürüyüşü” aktifliği düzenledi. Aktifliğe katılanlar yürüyüş güzergahı üzerinde bulunan Bizans periyodu dağ manastırına mesken sahipliği yapan bölgeyi rehberler eşliğinde gezdi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na  bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü sağlıklı ömür için çalışmalarına devam ediyor.
 
Toroslar Tabiat Sporları Kulübü (TODOSK) rehberlerinin öncülüğünde gerçekleştirilen “Tarihin İzinde Tabiat Yürüyüşü”  kapsamında Doyran’ın Kisle Çukuru Mevkiinde yer alan Doyran Manastırı ve Neopolis Antik Kenti de gezildi. Toplam 9 kilometrelik yürüyüş etabına katılan vatandaşlar, 11 ve 12. yüzyıllardan kalan tarihi eser yapılara da tanıklık ederek yürüyüşün tadını çıkardı.

İlk sefer bu türlü bir aktifliğe katıldığını söyleyen yürüyüşçülerden Burak Samur “Bu benim katıldığım birinci etkinlikti. Çalışan arkadaşlar yürüyüş öncesi ve esnasında bize çok yardımcı oldu. Tabiatla vakit geçirme fırsatı buldum. Çok eğlenceliydi emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap