Ayvalık EMITT 2023’e Hazır…

 Ayvalık EMITT 2023’e Hazır…

Ayvalık Belediyesi ve Doğu Akdeniz Memleketler arası Turizm ve Seyahat Fuarı “İSTANBUL EMITT”te bu yıl 8-11 Şubat tarihlerinde Ayvalık Ticaret Odası ve Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) ile birlikte 7. Salon 7341 numaralı stantta yerini alıyor.

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, Ayvalık’taki tüm turizm paydaşlarına davet yaparak, “Kendi isletmesini tanıtmak isteyen her turizmciyi standımıza bekliyorum. Ayvalıklı işletmelerimizin özel dayanaklarının de bulunduğu EMITT’teki standımızda, daha dijital ve interaktif bir tanıtım yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Sezon uzadıkça katkı büyüyecek

Ayvalık’ın, doğal hoşlukları, uzun plajları ve pırlanta kumlarıyla, yurt içi ve yurt dışından büyük bir ilgi odağı olduğunu belirten Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, yaz döneminde yerli ve yabancı konukların gelmesiyle birlikte popülasyonun en üst düzeye ulaştığını söyledi. Lider Ergin, “Fakat turizmin, kentimizin iktisadına katkısı dönem mühleti daha da uzadıkça tesirli ve kalıcı olacaktır” dedi.

Ulaşım çok kolay

Köprü ve otoyolların,  şehirlerin birbirlerine olan temas ve ulaşım müddetlerini hayli kısalttığına değinen Lider Ergin, İstanbul 3.5, Bursa 2.5, Balıkesir ve İzmir’den ise 1.5 saatte Ayvalık’a rahatlıkla gelindiğini hatırlattı.

Açıkhava müzesi

Tarihi kent sokakları, mimarisi, kiliseleri, mescitleri ve ayazmasıyla Ayvalık’ın adeta bir Açıkhava müzesi durumunda olduğunu vurgulayan Lider Ergin, Dünya’da tarihi kentler ortasında Ayvalık’ın çok özel bir pozisyona sahip olduğunu belirtti. Ergin, ayrıyeten dokuz ay mühletle meltem esintisine eşlik eden oksijeni bol bahar havasının sıhhat turizmini de tetikleyeceğini vurgulayarak, “Zeytinyağlı yemeklerimiz, her dönemde farklı ot çeşitlerimiz ve deniz eserlerimizle 365 gün turizme hizmet eden kentimizi, milletlerarası ve ulusal alanda daha güzel anlatmak ve tanıtmak için fuarda yerimizi alıyoruz. Mübadelen evvel Anadolu’nun en değerli ticari ve mimari kentlerinden olan Ayvalık’ı her istikametiyle tanıtmak, turizmde dönemi uzatmak en büyük gayemiz olacaktır” dedi.

Geniş katılım

Ayrıca endüstriyel peyzaj ile UNESCO müdafaa planı süreksiz listesinde yer alan Ayvalık’ın kalıcı listeye geçmesi için teşebbüslerin aralıksız sürdürüldüğüne değinen Lider Ergin, Dünya’da zeytin ve zeytinyağının nefasetiyle bilinen Ayvalık’ın her istikametiyle tanınması için fuarda geniş bir iştirakle yerlerini alacaklarını söyledi. Ergin, Ayvalık Belediyesi’nin doküman, teşhisçi kartpostal, harita ve mecmua dağıtımının yanı sıra, özel çekimle hazırlanmış gösterimler ile de fuarda ilgi odağı olacağını kelamlarına ekledi.

26. Doğu Akdeniz Memleketler arası Turizm ve Seyahat Fuarı

Doğu Akdeniz Milletlerarası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. Aktiflik her yıl 45.000’e yakın sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen binlerce turisti ağırlıyor.

EMITT Turizm Fuarı 25 yıldır, Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, Türkiye’de kentlerin hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına konut sahipliği yapan turizm dalının dünyaya açılan en değerli kapısı. Fuar, tüm iştirakçilere,  profesyonel yerli ve milletlerarası ziyaretçilere yeni iş ve iş birliği imkanları sunabilen bir platform.

EMITT’e her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, çeşit operatörleri ve acenteler de katılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap