Başkan Tugay ve amatör kulüplerden dayanışma buluşması

 Başkan Tugay ve amatör kulüplerden dayanışma buluşması

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, amatör spor kulübü temsilcileri ile bir ortaya geldi. Birlik ve beraberlik iletilerinin verildiği buluşmada, amatör kulüplerin problemleri konuşuldu ve sporda altyapının güçlendirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

Sporun ve atletin daimi destekçisi olduklarını vurgulayan Lider Tugay, konuşmasında şunları kaydetti: “Karşıyaka bir spor kenti. Biz de sporda fark yaratacak işler yapmayı çok istiyoruz. Bunun için tesisler açmaya, mevcut tesisleri olabildiğince bakımlı halde tutmaya, spor faaliyetleri düzenlemeye çalışıyoruz. Ekonomik kriz ve pandemi bizi kısıtladı.

Buna karşılık ayakta kaldık, düzgün işler yaptık. Belediye yönetiminde işleri sıkı tutan biri olarak evvel Spor Müdürü sonra da Lider Yardımcımız olan Berkhan Alptekin’in çalışmaları çok kıymetli. Cenk Karslı arkadaşımız da sizlerle yakından ilgilenmek ismine sorumlumuz olarak çok bedelli eforlar gösteriyor. Spor Müdürlüğümüz bünyesindeki çalışanlarımızla yapıyorlar işlerini.

Her birine teşekkür ediyorum. Biz bugün o alanda gördüğümüz 10 yaşındaki çocukların gelecekte büyük oyuncular olmasını hayal ediyoruz. Lakin ileriki basamaklarda spordan kopabiliyorlar. Bunu durdurmak için ne yapmamız lazım diye düşünüyoruz.

Doğru şahısları hakikat spora yönlendirmek istiyoruz. Bunun için bir Sportif Yetenek Ölçüm Merkezi kurduk. Burada çocukların hangi spora yatkın olduğuna, hangi kolda başarılı olabileceğine dair kıymetlendirme yapılıyor. 6 ay, 2 yıl üzere müddetlerle gelişmeleri de takip ediliyor. Bu formda spor kolu ile ilgili gelişimi âlâ mi, kâfi mi diye bakılıyor. Türkiye’de öbür yerde var mı bilmiyorum fakat bu Karşıyaka’da sunulan, elinizin altında olan çok özel bir imkan.

Sporun ve atletin yanında olmak için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim. Ben de daha faal daha, başarılı spor çalışmaları bekliyorum. Yetenekli insanları bulacağız. Bundan emin olduğumuz vakit destekleme misyonu de bizim. Maddi imkansızlığı olan çocuklara ekstra dayanaklar sağlayalım. Ailelerine yardımcı olalım. Sizde bu motivasyonu gördükçe biz de her vakit takviyemizi sürdürürüz. Yaptığınız emek ve fedakarlık işi; bunun için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

“İYİ Kİ YANIMIZDASINIZ”

Destekleri için Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’a teşekkür eden Karşıyaka Amatör Kulüpler Birliği Lideri Metin Acaroğlu da “Devamlı varlığını üzerimizde hissettiğimiz bir belediyemiz var. Belediye Liderimiz, içimizden biri olan Berkhan Liderimiz ile daha da ulaşılabilir hale getirdi Spor Müdürlüğü’nü. Bir gereksinimimizi, bir ricamızı ilettiğimizde çabucak tahlil bulmaya çalışıyorlar. En son Hasan Türker Alanı yenilendi. Demirköprü Sahası’nın ışıklandırması yapıldı. Efsaneler Alanı ve Fikri Altay Sahası’na ışıklandırma yapıldı. Materyal dağıtımı yapıldı. Belediye Liderim ve Lider Yardımcıma çok teşekkürlerimi iletiyorum. Güzel ki varsınız, âlâ ki bizim yanımızdasınız. Bundan sonra da iş birliğimizin güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Karşıyaka Belediye Lider Yardımcısı Berkhan Alptekin ise “Bizler bilhassa evvel Nevzat Lider ile başlayan, Metin Başkan’ın vazifeye gelmesiyle devam eden süreçte amatör kulüplerle yakinen, belediyemizin parçasıymış üzere haberleştik. Amatör kulüpler bizim kesimimiz. Liderimizin vizyonu çerçevesinde, sporda onlarla birlikte hareket etmenin değerine daima inandık. Birlik ve beraberliğimizin birebir formda artarak devam etmesini diliyorum” tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap