Başkan Zorluoğlu Gençlerle Buluştu

 Başkan Zorluoğlu Gençlerle Buluştu

Trabzon Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, gençlerle bir ortaya gelerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Her fırsatta gençlerle buluşmaya itina gösteren Lider Zorluoğlu, “Gençlerimizin değerlendirmeleri ve tenkitleri bizler için çok kıymetli” dedi.

Trabzon’un projelerini hayata geçirme noktasında ortak akla ehemmiyet veren Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, düzenlenen toplantıda gençlerle buluştu. Gençlerin yakın ilgisiyle karşılaşan Lider Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda keyifli anlar yaşandı.

GENÇLERİN DEĞERLENDİRMELERİ ÇOK DEĞERLİ

Gençlerle bir ortada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Lider Zorluoğlu, “Bu tertipte emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Bu tıp toplantıların temelinde bizi en çok ilgilendiren kısmı gençlerimizin, siz kıymetli arkadaşlarımızın çalışmalarımız hakkında, genel olarak kent hakkında yahut siyaset hakkında fikirlerini alabilmek. O bakımdan yaptığımız işleri sizlere anlatmanın değerine inanıyorum. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak bu kentte son 3 yıl içerisinde yaptığımız ve neredeyse tamamı direkt ya da dolaylı gençlerimizin hayatını etkileyebilecek çalışmalarımız var. Sizlerin fikirleriyle bundan sonra yapacağımız çalışmalara istikamet verebileceğimizi düşünüyorum. Sizlerin değerlendirmeleri ve tenkitleri bizler için gerçekten çok kıymetli” dedi.

KAPSAYICI BİR İDARE ANLAYIŞIMIZ VAR

Misyona geldikleri günden itibaren kentin dinamikleriyle istişareye değer verdiklerini lisana getiren Lider Zorluoğlu, “Şehrin dinamikleriyle istişare ve ortak akıl çerçevesinde Trabzon’u yönetme prensiplerini elimizden geldiğince 2,5-3 yıl içinde hayata geçirmeye çalıştık. Her kısımla irtibat kurmaya uğraş gösteriyoruz. Ve Trabzon’da bize oy versin vermesin 800 bin bireye hizmet etmeye çaba ediyoruz. Münasebetiyle kapsayıcı, istişareye dayalı bir idare anlayışımız var. Sorunun tarafını tahlilin tarafı da yapma çabası içinde olduğumuz bir idare anlayışımız var. Bu birinci başta tam anlaşılamadı, biraz zorluklarını da yaşadık lakin şu anda 3 yıldan sonra hem Büyükşehir Belediyesindeki kurumsal yapılaşma hayli bir aralık katetti hem de bizim en büyük projemiz olarak en baştan beri ilan ettiğimiz yeni idare anlayışımızın adımlarını atma imkânı bulduk” halinde konuştu.

PROJELERİYLE ÖNE ÇIKAN BİR BELEDİYEYİZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin projeleriyle ve hizmetleriyle öne çıkan bir belediye olduğunu da belirten Lider Zorluoğlu, “Aynı vakitte genel manada kabul görmüş ve toplumun bütün kısımlarını dikkate alan, bir arada çalışma dileği içerisinde hareket edilen bir biçime kavuştu. Bundan büyük memnunluk duyuyorum. Zira kurumsallaşma dediğimiz şey tam da bu. Bir kendi içimizde irtibat sistemi ve başka kurumsallaşma adımları var. Bunun dışında üniversitelerimizle bir arada çalıştık. Önemli raporlar önemli anketler yaptırdık ve bu bilimsel temelli yaklaşımlarla belirli bir düzeye geldik. Tabi bunun sonu yok. Daima yenilenmeniz gerekir, daima kurumsal kültürü kurumsal aidiyeti geliştirecek ataklar yapmanız gerekir. Daima dış paydaşlarınızla bir arada ortak projeler ve ortak çalışmalar içerisinde bulunmanız gerekir ki kenti bütünüyle kucaklayabilesiniz. Elimizden geldiğince onu yapmaya çalışıyoruz. Şu anda geldiğimiz uzaklık hayli değerli bir mesafedir” tabirleri kullandı.

SORULARI YANITLADI

Lider Zorluoğlu genel değerlendirmesinin akabinde yürütülen projeler hakkında gençlere sunum yaptı. Yapılan çalışmalardan memnuniyet duyan gençler, merak ettikleri mevzularla ilgili Lider Zorluoğlu’na sorular yöneltti. Soruları samimiyetle yanıtlayan Lider Zorluoğlu ile gençler ortasında vakit zaman güldüren diyaloglar da yaşandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap