Çambaşı Kış Festivali Başladı

 Çambaşı Kış Festivali Başladı

LİDER GÜLER VATANDAŞLARI ÇAMBAŞI YAYLASI’NA DAVET ETTİ

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda düzenlenen 16’ncı Çambaşı Kış Festivali’ başladı. Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, “İki güne çıkardığımız şenliğe gösterilen ilgi bizleri memnun etti. Tüm vatandaşlarımızı yarın Çambaşı Yaylası’na bekliyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “3 ay değil 12 ay Ordu” sloganıyla başlattığı çalışmalar sonrası Ordu’da dört mevsim dolu dolu geçiyor. Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesi’nin organize ettiği 16’ncı Çambaşı Kış Şenliği renkli imgelerle başladı.

Dolu dolu geçen şenliğin birinci gününde kar heykel çalıştayı, köy seyirlik oyunları, halk oyunları gösterisi, kar güreşi, off-road yarışları, amatör kızak yarışları, kayak yarışları düzenlendi. Şenliğe katılan vatandaşlara, patates, turşu, pancar çorbası, çay ve kahve ikramında bulunuldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Hilmi Güler’de şenliğin birinci günü Çambaşı Yaylası’na giderek vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

“HERKESİ ÇAMBAŞI YAYLASI’NA BEKLİYORUZ”

Lider Güler burada yaptığı açıklamada, “Burası bir tabiat olağanüstüsü. Bu yıl 16. sını düzenlediğimiz Çambaşı Şenlikleri’ne yüksek iştirak olduğunu gördük ve şenlikleri iki güne çıkardık. Bugün bizlerde Çambaşı’nda konaklayarak çoban ateşi yakacağız. İki gün boyunca gerçek manada bir şenlik gerçekleştireceğiz. Yarın da burada bir konserimiz olacak. Tüm hemşerilerimizi yarın Çambaşı Yaylası’na bekliyoruz” diye konuştu.

23 OCAK PAZAR GÜNÜ DOLU DOLU BİR PROGRAM VATANDAŞLARI BEKLİYOR

Şenliğin ikinci günü ise 23 Ocak Pazar saat 10.00’da Çambaşı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Protokol konuşmalarıyla start alacak aktifliklerin ikinci gününde tekrar sırasıyla halk oyunları gösterisi, köy seyirlik oyunu, tulum ve kemençe dinletisi, kızak yarışları, snowboard yarışları, Kahraman İşler konseri, Kent Orkestrası Konseri ve Türk müziğinin sevilen kümelerinden İMERA konseri düzenlenecek.

Bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek olan Çambaşı Kış Şenliği, meşaleli kayak gösterisi ile sona erecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap