Beylikdüzü’nde Çocuklar İçin ‘Yarıyıl Şenliği’ Başladı

 Beylikdüzü’nde Çocuklar İçin ‘Yarıyıl Şenliği’ Başladı

Beylikdüzü Belediyesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci yarısını geride bırakan çocukların, yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmesi için aktifliklerine başladı. Beş farklı merkezde gerçekleştirilecek olan ‘Yarıyıl Şenliği’nde çocuklar, fiyatsız atölye çalışmaları, tiyatro ve sinema gösterimleri ile eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkaracak. ‘Karneni Getir Kitabını Götür’ uygulaması ise bu yıl da yarıyıl tatili boyunca devam edecek.

Yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte Beylikdüzü’ndeki çocuklar hem yeteneklerini keşfedecekleri hem de gelişimlerine katkıda bulunacak etkinliklerde buluştu. Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen birbirinden eğlenceli ve öğretici faaliyetlerle dolu şenliğin birinci gününde doyasıya eğlenen çocuklar; eğitici atölye çalışmaları ile sinema ve tiyatro gösterimlerine fiyatsız katılma imkânı buldu. 6-12 yaş ortası çocukların katılabileceği, 5 Şubat tarihine kadar sürecek etkinliklerde ayrıyeten “Karneni Getir Kitabını Götür” uygulamasıyla da ilçede ikamet eden ya da eğitim alan öğrencilere kitap ikram edilecek.

Çocuklar yarıyıl tatilinde eğlenerek öğrenecekler

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler, belediyenin kendileri için hazırladığı, yaratıcı drama, kitap ayracı boyama, dans, ritim, boyama ve bilim atölyelerinde hem eğleniyor hem de öğreniyor. Atölye çalışmalarının yanı sıra Kırmızı Başlıklı Pinokyo, Cırcır Böceği Durmadan Öteryus ve Aşçı Fare – Ratatouille sinema ve tiyatro şovları de Aşık Veysel Sahnesi, Ayşen Gruda ve Şener Şen Sinema Salonları’nda çocuklar için sahnede olacak. Yaş hududu bulunan atölyelere katılmak isteyen öğrencilerin bir saat öncesinden kayıt yaptırması; sinema gösterimleri için ise tekrar bir saat öncesinden biletlerini, BAKSM gişesinden almaları gerekiyor.

Etkinliklere fiyatsız ulaşım imkanı

Şenlik boyunca programların yapılacağı kültür merkezlerine çocukların daha rahat ulaşabilmeleri için belirlenen güzergahlardan aralıklarla hareket edecek fiyatsız servislerle çocukların ulaşımı sağlanacak. İkamet zaruriliği bulunmayan etkinlikler, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Zübeyde Ana Toplumsal Ömür Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ile Aşık Veysel Sahnesi’nde yapılacak. Yarıyıl Şenliği ile ilgili ayrıntılı program bilgisi Beylikdüzü Belediyesi toplumsal medya hesapları, www.beylikduzu.istanbul adresi ve 444-09-39 numaralı davet merkezi üzerinden edinilebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap