Borsa İstanbul’da bugün 14 hissenin üzerindeki tedbir kalktı

 Borsa İstanbul’da bugün 14 hissenin üzerindeki tedbir kalktı

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören hisseler arasında Volatile Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında işlem gören 14 hissenin tedbir süreleri sona erdi. 

Aşağıda sıralanan hisseler, yeni haftaya tedbiri kalkmış şekilde başlayacak.

RYGYOSANEL, TUREXARSANPEGYO, PSGYO, ALCTL, MAGEN için bir aydır uygulanan uygulanan kredili alım ve açığa satış yasağı kalktı. 

SAMAT için uygulanan brüt takas, kredili alım yasağı, açığa satış yasağı, emir iptali, emir miktarı azaltımı – emir fiyatı kötüleştirme yasağı, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması ve emir toplamanın bilgi yayının kısıtlanması tedbirleri kalktı.

TERAADEL ve BRKVY hisseleri için brüt takas, kredili alım yasağı, açığa satış yasağı tedbirleri son buldu.

AYCES için uygulanan brüt takas, kredili alım yasağı, açığa satış yasağı, tek fiyat uygulanması, emir iptali, emir miktarı azaltımı – emir fiyatı kötüleştirme yasağı, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması ve emir toplamanın bilgi yayının kısıtlanması tedbirleri kalktı.

BRKO için brüt takas, kredili alım yasağı, açığa satış yasağı, internetten işlem yasağı, tek fiyat uygulanması, emir iptali, emir miktarı azaltımı – emir fiyatı kötüleştirme yasağı, piyasa emri ile piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması ve emir toplamanın bilgi yayının kısıtlanması tedbirleri kalktı.

Yazar: Günay Caymaz

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap