BIST 100’de geçen hafta en çok para girişi ve çıkışı olan hisseler

 BIST 100’de geçen hafta en çok para girişi ve çıkışı olan hisseler

Investing.com – BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında geçen hafta boyunca en çok para girişi ve çıkışı olan hisseleri listeledik.

En çok para girişi olan hisseler

23 – 27 Ocak haftasında BIST 100 endeksi, 5020 – 5.569 puan aralığında hareket etti ve 5.191,83 seviyesinde kapanış görerek haftalık bazda %5,44 oranında düşüş kaydetti. Bu süre zarfında endekse dahil hisseler arasında ASUZU, SELEC, PGSUS ve TUPRS, en çok para girişi olan hisseler oldu.

En çok para girişi olan hisseler arasında Anadolu Isuzu , geçen hafta KAP’a yaptığı bildirimlerde uluslararası pazarlarda büyüme hedefi doğrultusunda, İrlanda ve İngiltere pazarlarında faaliyet göstermek üzere EVM firması ile distribütörlük anlaşması imzalandığını duyurdu. Ayrıca şirket, Portekiz pazarında faaliyet göstermek üzere Nors Group bünyesindeki Auto Sueco ile distribütörlük anlaşması imzalandığını da duyurdu.

En çok para çıkışı olan hisseler

Son bir haftada BIST 100 hisseleri arasında en çok para çıkışı olan 5 hisse ise BIOEN, GUBRF, AKSA, MGROS, KOZAA olarak sıralandı.

Bu hafta en çok para çıkışı olan hisseler arasında GUBRF’nin işlem sırası, 24 Ocak’ta şirketin paylarında meydana gelen olağandışı fiyat/miktar hareketine ilişkin olarak borsa tarafından talep edilen özel durum açıklamasının şirket tarafından KAP’a zamanında gönderilmemesinden dolayı kısa süreliğine geçici olarak kapandı. Bunun yanında bu hafta Gübre Fabrikaları’nın bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. uhdesinde bulunan Söğüt Altın Madeni sahasının tesis açılışı 27 Ocak Cuma günü gerçekleşti.

Migros’un bağlı ortaklığı Migen Enerji’nin elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na yaptığı “şarj ağı işletmeci lisansı” başvurusu olumlu sonuçlandı.

Yazar: Günay Caymaz

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap