Mersin Büyükşehir’den ‘İnanç Ve Umut Yılı Konseri’

 Mersin Büyükşehir’den ‘İnanç Ve Umut Yılı Konseri’

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi’ne bağlı Türk Müziği Orkestrası ve Halk Oyunları Topluluğu tarafından ‘İnanç ve Umut Yılı Konseri’ düzenlendi. Mersin Büyükşehir Belediye Lider Vekili Gülcan Kış, Mersinlilerle birlikte konseri dinledi. Lider Vekili Gülcan Kış, “Hepimizin ortak paydası olan kültür ve sanatla buluşmanın memnunluğunu yaşıyoruz” dedi.

Mersinliler kültür-sanat dolu unutamayacakları bir akşam yaşadı

Kongre ve Stant Sarayı’nda düzenlenen konsere; Büyükşehir Belediyesi bürokratları, daire liderleri ile şube müdürleri ve çok sayıda Mersinli sanatsever katıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer’in yeni yıl için “2022 yılı inanç ve umut yılı olsun” kelamları üzerine, Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi bu yılki konserleri bu isimle başlattı. Konser, kültür ve sanat takımını yaptığı yeni alımlarla güçlendiren Büyükşehir’in solist, orkestra sanatkarı ve halk oyunları oyuncusu alımlarının akabinde bu sanatkarların da sahne aldığı birinci konser oldu. Türk Müziği Orkestrası tarafından seslendirilen birbirinden hoş türkü ve müzikler, Halk Oyunları Topluluğu’nun dans gösterisi eşliğinde Mersinliler’le buluştu. Türk Müziği Orkestrası, seslendirdiği türkü ve müziklerle Mersinlilerin gönül tellerine dokundu. İlker Bozkurt’un şefliğinde gerçekleştirilen konser Mersinlilerden büyük beğeni aldı.

Lider Vekili Gülcan Kış: “Kültür ve sanatla buluşmanın memnunluğunu yaşıyoruz”

Lider Vekili Gülcan Kış, konuşmasına Covid olumlu olması hasebiyle konsere katılamayan Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer’in sevgi ve hürmet dileklerini ileterek başladı. Lider Seçer’in ‘Umut ve İnanç Yılı’ olarak ilan ettiği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 2022 yılının birinci konserinde bir ortada olduklarını tabir eden Gülcan Kış, şöyle devam etti:

“Muhteşem bir gece yaşıyoruz bugün. Aslında bugün burada birlik ve beraberlik içerisinde, kentli olma kültürünü, lisan, din, inanç, kültür farkı gözetmeksizin bir ortada olmanın, hepimizin ortak paydası olan kültür ve sanatla buluşmanın memnunluğunu ve şevkini yaşıyoruz. Bu vesileyle bu gece bu konseri organize eden başta Bengi Hanım’a, belediyemizin Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı’nda misyon yapan bütün arkadaşlara, şefimiz İlker Bey’e ve beraberinde orkestramıza; ortamıza yeni katılan sanatkarlarımız var; bütün sanatkarlarımıza, tıpkı vakitte birinci başta gösterisini sunan Halk Oyunları grubumuza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. ‘Umut ve İnanç Yılı’ olarak ilan ettiğimiz bu yıl, yarınlara dair umutlarımızın devam ettiği, daima birlikte kendimize ve kentimize olan inancımızla düzgün bir 2022 yılı dilerken, hepinize hürmet ve sevgilerimi sunuyorum.”

Özdülger: “Biz büyük bir aileyiz”

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, düzenlenen konserde bir ortada oldukları için yaşadığı memnunluğu vurgulayarak, “Bizi yalnız bırakmadınız. Bu hoş müziklere daima bir arada eşlik ettiğimiz için çok memnunuz sahiden. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı sanat ünitemizdeki arkadaşlarımızla bir arada yol alıyor olmanın verdiği gururu yaşıyoruz” dedi ve Büyükşehir’in tüm kültür-sanat takımına teşekkürlerini iletti. Özdülger, “Biz büyük bir aileyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çatısının altında, Liderimiz Sayın Vahap Seçer’in her vakit sanatı ve sanatçıyı koruyor, kolluyor, destekliyor ve çok önemsiyor olması sebebiyle gücümüze güç katarak, daha da güçlü adımlarla yürüyor olmanın da büyük onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu akşam kendisine de buradan bu vesileyle acil şifalar diliyoruz. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap