Büyükşehir Ekipleri Kar Nöbetinde

 Büyükşehir Ekipleri Kar Nöbetinde

Büyükşehir Belediyesi grupları, kent genelinde beklenen kar yağışına yönelik vatandaşların rastgele bir sorun yaşamaması için merkezi arterlerde konumlandı.

Kahramanmaraş’ta beklenen ağır kar yağışına karşı Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 210 iş makinesi ve 400’ün üzerinde işçi, kent geneli ana arter, cadde ve bulvarlarda konumlandırıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, hafta içine kadar sürmesi beklenen ağır kar yağışına hazır. Ağır kullanılan arterlerden Şekerdere, Ramada, Kültür Sitesi, Alparslan Türkeş Bulvarı başta olmak üzere toplamda 32 noktada konumlandırılan gruplar; ulaşımın açık tutulması için nöbetlerini sürdürüyor. Kent genelinde toplamda 210 iş makinesinin etkin vazife yaptığı kış kurallarıyla uğraş uygulamalarında, 400’ün üzerinde işçi de mesai mefhumu olmaksızın çalışma gerçekleştiriyor.

Vatandaşlarımızın Hizmetindeyiz

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şehrimizde beklenen ağır kar yağışına tüm araç ve çalışanlarımızla hazırız. Ulaşımın kesintisiz sağlanması, trafikte aksamaların meydana gelmemesi, yaya ve araçlarımızın inançla seyahat yapabilmeleri için 11 ilçemizin tümünde aralıksız çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz” sözlerine yer verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap