Büyükşehir tüm ekipleriyle teyakkuzda

 Büyükşehir tüm ekipleriyle teyakkuzda

Büyükşehir Belediyesi, bölgemizi tesiri altına alan ağır kar yağışında vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için tüm gruplarıyla canla başla çalışıyor

Büyükşehir tüm takımlarıyla teyakkuzda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bölgemizi tesiri altına alan ağır kar yağışında vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için tüm takımlarıyla teyakkuzda. Kocaeli’nin her köşesinde tüm gruplarıyla alanda yer alan Büyükşehir, bir yandan kar yağışı nedeniyle bilhassa yüksek kesitlerde ve köylerde yolların açık kalması için gayret ederken, bir yandan da günlük hayatın olumsuz etkilenmemesi için efor gösteriyor.

YOLLARDA TUZLAMA VE KÜREME

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın anlık olarak takip ettiği çalışmalarda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Karla Gayret Takımları bilhassa yüksek bölümlerde tuzlama ve küreme çalışmalarının yanı sıra yol açma çalışması yapıyor. Fen İşleri grupları yolda kalan vatandaşlara da yardımcı oluyor. Hala Kocaeli genelinde kent merkezinde, ilçelerde ve köylerde kapalı yol bulunmuyor.

YAYA ÜSTGEÇİTLERİ TEMİZLENDİ

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı takımları de yaya üst geçitlerinde, köprülerde ve otobüs duraklarında muhtemel kazaların önüne geçmek ve vatandaşların güvenliğini sağlamak hedefiyle solüsyon ve paklık çalışmaları yapıyor. Takımların çalışmalarıyla vatandaşlar yaya üstgeçitlerini, merdiven ve asansörlerle durakları inançla kullanıyor.

ULAŞIMDA SORUN YOK

UlaşımPark ve Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı yolcu otobüsleri de kent genelinde ulaşımın aksamadan devam etmesini sağlıyor. Kent merkezleri, ilçeler ve kırsal alanlarda Büyükşehir otobüsleri sıkıntısız bir biçimde yolcularını taşıyor.

ZABITA 7/24 VAZİFE BAŞINDA

7/24 kentin her köşesinde hizmet veren Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı işçisi ise kar yağışının başladığı akşam saatlerinden bu yana fedakârca misyon yapıyor. Gereksinim sahibi vatandaşların bu soğuk kış gecelerinde sokakta kalmaması için kenti köşe bucak dolaşan Zabıta grupları, vatandaşların yolda mağdur olamaması için de uğraş ediyor. KOÜ Umuttepe Hastane yolunda önlem alan Zabıta takımları, bir yandan yolun güvenliğini sağlarken bir yandan da şoförlerin araçlarıyla ilgili sorun yaşamaları durumunda müdahalede bulunmak üzere cazip araçlarını konuşlandırmış durumda.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap