Nilüfer’de karla mücadele seferberliği

 Nilüfer’de karla mücadele seferberliği

Nilüfer Belediyesi hafta sonunda tesirini artıran kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için gruplarını seferber etti. Gruplar, aralıksız olarak, hem kırsal mahallelerde hem de kent merkezinde, bir yandan yolları açıyor bir yandan da tuzluyor. Mevkiciler de yayaların sorun yaşamaması için, kaldırımlarda ve üst geçitlerde daima kar paklığı yapıyor.

Yurdun dört bir yanında kar yağışı tesirini gösterirken, Nilüfer de beyaza büründü. Hafta sonunda kent merkezinde tesirini artıran kar yağışı, bilhassa ulaşımda aksamalara yol açarken Nilüfer Belediyesi de vatandaşların sorun yaşamamaları için gece saatlerinden itibaren takımları ile teyakkuza geçti.
Nilüfer Belediyesi karla uğraş grupları, greyder, loder, kar küreme araçları ve tuz makinelerinden oluşan toplam 19 araçla kar yağışının tesirini göstermesiyle birlikte gece saatlerinden itibaren vazife başına geçti. 100 kişilik grup, iki vardiya halinde 24 saat yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Gruplar hem kırsal mahallelerde hem de kent merkezinde yolların açık olması için aralıksız çalışma yapıyor. Kent merkezinde yayaların da sorun yaşamaması için mevkiciler de seferber oldu. Mevkiciler, kaldırımları, üst geçitleri ve parklardaki yürüyüş yollarını temizleyerek vatandaşlara kolaylık sağlıyor.

2 bin ton tuz stoğunun bulunduğunu belirten Nilüfer Belediyesi yetkilileri, takımların kar yağışı devam ettiği sürece iki vardiya halinde günün 24 saati yol açma çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap