Büyükşehir Zabıtası herkese yardım elini uzattı

 Büyükşehir Zabıtası herkese yardım elini uzattı

Kentin yüksek kısımlarında ağır bir formda tesirini gösteren kar yağışının akabinde yolların daima açık tutulması ve muhtemel problemlerin ortadan kaldırılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi takımları canla başla çalışıyor. Gruplar kar yağışına anında müdahale ederek yolları açık tutarken, Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı takımları ise güçlü kış kurallarında vatandaşlara ve öğrencilere yardım elini uzatıyor. 7/24 misyon yapan Büyükşehir Zabıtası, duraklarda bekleyen vatandaşların da otobüsleri gelene kadar üşümemeleri için araçlarına alarak yardım etti.

UMUTTEPE YOLUNDA HAZIR KITA BEKLEDİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı takımlar ağır kar yağışı altında bekleyen bir küme öğrencinin eşyalarıyla birlikte yolda olduklarını gördü. Süratle öğrencilerin yanına giden takımlar, üşüyen ve yorgun olan öğrencileri eşyalarıyla birlikte Umuttepe’de bulunan yurtlarına bıraktı. Takımlar, Umuttepe yolunda arıza nedeniyle yolda kalan yahut kaza yapan araç sahiplerine yardımcı olmak için 7/24 çekiciyle beklerken, karda yürümekte zorluk çeken yayalara da eşlik etti.

ZABITA CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADI

Şiddetli hava şartları sebebiyle günlük hayatın olumsuz etkilenmemesi için özveriyle çalışan zabıta takımları can dostlarımızı da unutmadı. Misyonları esnasında seslerini duydukları ve üşüdüklerini gördükleri şirin dostlarımızın vakit kaybetmeden yanlarına giden gruplar, hem daha sıcak bir alana götürdü hem de karınlarını doyurdu. Kimseyi aç ve açıkta bırakmamaya kararlı olan Zabıta grupları, otogar ve cami avlularını da daima denetim ederek, buralarda geceyi geçirmek isteyen vatandaşları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Barınma, Konaklama ve Toplumsal Yardım Merkezine bıraktı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap