Canik Hayati İnanç’ı Ağırlıyor

 Canik Hayati İnanç’ı Ağırlıyor

Eğitimci-Yazar Hayati İnanç, konferans vermek üzere Canik’e geliyor.

Televizyon ve medya dünyasında yayınlanan sohbet programlarıyla halkın yakından tanıdığı Eğitimci-Yazar Hayati İnanç, konferans vermek üzere Canik Belediyesi’nin davetlisi olarak Samsun’a geliyor. TRT’de uzun yıllar ‘Can Veren Pervaneler’ isimli programı hazırlayıp sunan Hayati İnanç, 25 Ocak Salı günü saat 18.00’de Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor. Canik Belediyesi tarafından sürdürülen ‘Okur-Yazar Buluşmaları’ projesi kapsamında Eğitimci-Yazar Hayati İnanç’ın “Hayata Şiirden Bakmak” başlığı altında sunacağı konferansa tüm sevenleri davet edildi.

“Değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyoruz”

‘Okur-Yazar Buluşmaları’ projesi hakkında bilgi veren Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, bu programlarla ülkenin pahalarını ilçe halkıyla buluşturup gelecek jenerasyonlara aktarabilmeyi hedeflediklerini söyledi. Lider İbrahim Sandıkçı, “Okur-Yazar Buluşmaları projemiz kapsamında her ay alanında uzman bir konuğumuzu ilçemizde ağırlıyor ve gençlerimizle, hemşehrilerimizle buluşturuyoruz. Daha evvel de Bekir Develi, Sıtkı Aslanhan üzere çok pahalı isimleri ilçemizde ağırladık. Bu proje vesilesiyle ülkemizin pahalarını gençlerle, ilçe halkıyla buluşturup gelecek kuşaklara aktarabilmeyi hedefliyoruz. Pandemi yasakları nedeniyle bu projemiz yarım kalmıştı. Çok şükür programlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz” diye konuştu.

“Üstat Hayati İnanç yaşayan bir kütüphane”

Hayati İnanç’ı Samsun’a davet etmekle büyük bir kültür hizmeti icra ettiklerini tabir eden Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “Üstat Hayati İnanç Beyefendi adeta yaşayan bir kütüphane. İnsanı hayran bırakan hafızası ve anlatımındaki tatlı üslubu ile dinleyenlerine adeta büyük bir deryaya yelken açmış hissini yaşatıyor. Kendisini ilçemize davet etmekle büyük bir kültür hizmeti icra ettiğimizi düşünüyorum. Bu türlü bir deryadan istifade etmek isteyen herkesi Salı akşamı Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’ne davet ediyorum” dedi.

Serdar Tuncer de Şubat ayında Canik’te

İlçede kültür, sanat, eğitim üzere alanlarda pek çok yeni tertip gerçekleştireceklerini bildiren Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, “Pandemi yasaklarının bitmesiyle birlikte ilçemizde kültür, sanat, edebiyat, eğitim, bilim, spor üzere pek çok alanda faaliyetimiz oldu. Önümüzdeki günlerde de ilçe halkımıza yönelik yepisyeni programlar düzenlemeye devam edeceğiz. Gelecek ay televizyon programcısı Serdar Tuncer beyefendisi ilçemizde ağırlıyoruz. Bu çeşit kültürel etkinliklere sürat kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Hayati İnanç’ın “Hayata Şiirden Bakmak” bahisli konferansı 25 Ocak Salı günü saat 18.00’de Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap