Çolakoğlu Metalurji’den Siber Güvenlik Alanında Öncü Uygulama

 Çolakoğlu Metalurji’den Siber Güvenlik Alanında Öncü Uygulama

Türkiye’nin başkan yassı çelik üreticisi olan Çolakoğlu Metalurji, Operasyonel Teknoloji (OT) alanındaki güvenlik düzeyini yeni sertifikasyonlar ile geliştiriyor. Türkiye’de ve dünyada demir-çelik kesiminde birinci sefer alınan IEC 62443 güvenlik sertifikasyonları ile Çolakoğlu Metalurji’nin üretimi siber tehditlere karşı daha muhafazalı hale geldi. 

Türk çelik kesiminin öncü firmalarından Çolakoğlu Metalurji, Operasyonel Teknoloji (OT) alanındaki sertifikalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Otomasyon alanındaki güvenlik düzeyini milletlerarası nezaret kuruluşu TÜV Austria kontrolünde IEC 62443 güvenlik sertifikasyonları ile geliştiren Çolakoğlu Metalurji bu sertifikasyonu Türkiye’de ve dünyada demir-çelik dalında birinci kez alan kurum oldu.

Otomasyon ve denetim sistemlerinde Operasyonel Teknoloji (OT) için siber güvenliği ele alan milletlerarası standartlar bütünü IEC 62443; standart, otomasyon ve denetim sistemlerinde siber güvenliğin hem teknik hem de süreçle ilgili istikametlerini kapsıyor. 

Günümüzde üretim kesimindeki şirketler de artık teknoloji şirketlerine dönüşmüş durumda. Teknoloji ile üretim yapılıyor. Münasebetiyle teknolojik riskler burada da geçerli olmaya devam ediyor. Siber tehdit ve ataklar artık ağır bir formda üretim teknolojilerini maksat alıyor. Üretimin aksamadan inançlı bir halde yapılması için sertifikanın getirdiği standartlar büyük değer taşıyor. 

Bu sertifikasyon ile üretimini siber tehditlere karşı daha muhafazalı bir hale getiren Çolakoğlu Metalurji, birçok alanda olduğu üzere siber güvenlik alanında da öncü uygulamalarıyla bölüme örnek olmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap