DEVA Partisi’nden alışveriş reklamı: “Götür Sanal Market”

 DEVA Partisi’nden alışveriş reklamı: “Götür Sanal Market”

DEVA Partisi toplumsal medya hesabından hayat pahalılığını eleştiren bir reklam sineması paylaşıldı. “Götür Sanal Market” isimli bir alışveriş sitesinin duyurulduğu reklamda, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın iktisadın başında bulunduğu 2013 yılı ile 2021 yılındaki market fiyatları karşılaştırıldı. Yüksek fiyat artışlarına dikkat çekilen görüntüde “Birileri meskenine 3-5 maaş götürürken, vatandaş ekmek kuyruklarında bekliyor” tabirlerine yer verildi.

Besin, teknoloji ve bebek eserleri fiyatında büyük artış

DEVA Partisi, “Götür Sanal Market” isimli bir alışveriş sitesi tasarladı.

gotursanalmarket.com üzerinden ulaşılabilen sitede üç farklı kategoride alışveriş seçenekleri bulunuyor. Besin, teknoloji ve bebek eserlerindeki fiyat artışları eleştiriliyor. Alışveriş ödeme ekranında ‘Babacan Devri Sepeti 2013’ ve ‘Partili Cumhurbaşkanı Sepeti 2021’ diye iki seçenek sunuluyor. Kullanıcılara “Hangisiyle ödemek istersin?” diye soruluyor.

Besin sepetinde; makarna, süt, beyaz peynir, ayçiçek yağı, salatalık ve ampul yer alıyor. Bu sepetin toplam meblağı Babacan devrinde 34 lira 65 kuruş iken 2021 yılında 87 lira 65 kuruşa yükseliyor.

Teknoloji sepetinde; bilgisayar, tablet, oyun konsolu ve cep telefonu ekipmanları bulunuyor. Babacan devrinde 3 bin 931 liraya alınabilecek bu sepetin 2021 yılındaki fiyatı 19 bin 707 lira.

Toz bebek maması, tuvalet kâğıdı ve bebek bezinden oluşan üçüncü sepetin Babacan periyodunda 56 lira 36 kuruşa satın alınabileceği görülürken, bu sayı 2021 yılında 153 lira 14 kuruşa çıkmış durumda.

’Arada büyük bir açlık var, makus idare uçurumdan aşağı yanlışsız götürüyor’

Tasarlanan internet sitesinde şu tabirlere yer veriliyor:

“Bundan yalnızca 8 sene önce sepetimizi doldurduğumuz fiyatlarla bugünküler ortasında büyük bir açlık var. Fakirleşiyoruz. Satın alamıyoruz. İktidar gemisindeki birileri meskenine 3-5 maaş götürürken vatandaş bayat ekmek kuyruklarında bekliyor. Makûs idare hem bugünümüzü hem yarınımızı uçurumdan aşağı gerçek götürüyor. Lakin Türkiye’nin haysiyetli insanları özgür ve güçlü bir ülkede yaşamayı hak ediyor. Tıpkı eski Babacan periyodunda olduğu üzere. Babacanlı günler, yine, çok daha güçlü formda çok yakında.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap