UBS, Netflix’in dördüncü çeyrek için artan gelir ve daha yüksek faaliyet karı açıklayacağını tahmin ediyor

 UBS, Netflix’in dördüncü çeyrek için artan gelir ve daha yüksek faaliyet karı açıklayacağını tahmin ediyor

UBS, Perşembe günü yaptığı bir yorumda yayın şirketi Netflix (NFLX) için fiyat hedefini her bir hisse için 500 dolardan 560 dolara yükseltirken, şirketin hisselerinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam etti.

Finans kuruluşunun analistleri, Netflix’in yılın dördüncü çeyreğinde ve 2024 yılı boyunca hem gelir hem de faaliyet karında yüksek büyüme göstereceğini tahmin ediyor.

Analistler, “Sektörün fiyatları yükseltmesi, hizmetleri birleştirmesi, harcamaları azaltması ve içerik lisanslamaya yeniden önem vermesi nedeniyle Netflix’in önemli ölçüde kâr edeceği ve bunun da finansal tahminler ve değerleme katlarının ilk beklentileri aşmasıyla sonuçlanacağı görüşündeyiz” dedi.

“Dördüncü çeyrek sonuçlarının, abonelerde karşılaştırılabilir artışlar (UBS tahmini: üçüncü çeyrekte 8,8 milyona karşı 9,0 milyon; bir yıl önce 7,7 milyon) ve gelir ve işletme geliri büyümesinde artış (%11; işletme geliri için UBS tahmini: bir yıl önce 550 milyon dolara karşı 1,2 milyar dolar) dahil olmak üzere beklentilerle yakından uyumlu olacağını öngörüyoruz.” “İlk çeyrek tahminleri için, büyümede devam eden yoğunlaşmaya işaret etmelerini bekliyoruz (UBS tahmini: gelir/işletme geliri büyümesi için %14/%28), abone ilaveleri mevsimsel eğilimler nedeniyle tipik olarak daha düşüktür ancak bir önceki yıla göre bir iyileşme göstermektedir (UBS tahmini: 4,0 milyonluk konsensüs tahminine karşı 3,8 milyon artış; 2022’nin ilk çeyreğinde 1,8 milyon).”

Analistler ayrıca, hesap paylaşım ücretinin uygulamaya konması ve fiyat artışlarının yeniden başlamasının 2024 yılında üye başına ortalama geliri artırmasının beklendiğini ve hesap paylaşım ücretinin uygulanmasının ilk çeyreğe kadar uzanmasının öngörüldüğünü belirtmiştir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap