İktisat ve siyaset gündemi-20 Ocak 2022

 İktisat ve siyaset gündemi-20 Ocak 2022

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’yi resmi merasimle karşılayacak, baş başa ve heyetler ortası görüşmeler ile mutabakatların imza merasimi ve ortak basın toplantısının akabinde onuruna resmi akşam yemeği verecek.

(Ankara/16.30/16.45/17.30/18.15/19.00)

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki resmi temasları çerçevesinde, Wahat Al Karama Şehitliği’ni ve Pir Zayed Camii’ni ziyaret edecek, Birleşik Arap Emirlikleri Federal Ulusal Kurulu Lideri Saqr Ghobash ile ikili ve heyetler ortası görüşme gerçekleştirecek.

– BAE Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Pir Saif Bin Zayed’i de kabul edecek olan Şentop, Dubai Expo fuar alanında BAE, Azerbaycan ve Türkiye stantlarını ziyaret edecek.

(Abu Dabi)

2- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konut Vazifelileri Sendikası’nı ziyaret edecek.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Sultanbeyli Belediye Başkanlığı’nı ziyaret edecek, ilçedeki STK temsilcileri, oda liderleri ve kanaat liderleriyle buluşacak, gençlerle bir ortaya gelecek. AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinin akabinde, Kurtulmuş, Çekmeköy’deki STK temsilcileri, iş insanları ve kanaat başkanlarıyla buluşacak.

(İstanbul/13.00-19.00)

2- TBMM’den

– TBMM Genel Heyetinde, Vergi Yöntem Kanunu ve Kurumlar Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– Anayasa ve Adalet Karma Kurulunda, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması hakkında hazırlanan iki Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi ele alınacak.

(TBMM/14.00/11.00)

İKTİSAT FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Başkanlık Binası’nda düzenlenen 6. Ulusal Antarktika Bilim Seferi’nde Kullanılacak Ulusal Teknolojilerin Tanıtım ve Teslim Merasimi’ne katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Siyaseti Heyeti toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara/14.00)

3- TCMB, haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

4- TÜİK, Aralık 2021 devri Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi’ni açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı Eva-Maria Liimets ile görüşmesinin akabinde ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/14.00)

2- Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir ortaya gelecek.

(Berlin)

YENİ

1- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap