Kar Yağışı Kapıda İnegöl Belediyesi Hazırda

 Kar Yağışı Kapıda İnegöl Belediyesi Hazırda

Kırsalda başlayan ve hava kestirimleri raporlarında merkeze de düşmesi an problemi olan kar yağışı öncesi İnegöl Belediyesi’nden ihtar ve bilgilendirme yapıldı.

Hafta sonu kırsalda yağan kar yağışı, Meteoroloji’nin verdiği bilgiye nazaran hafta içerisinde ilçe merkezine de yağması bekleniyor. Servis ve halk otobüsleri güzergâhları başta olmak üzere ulaşımda sorun yaşanmaması, aksiliklere mahal verilmemesi ismine İnegöl Belediyesi takım ve ekipmanları ile birlikte karla uğraş çalışmaları için hazırda beklerken vatandaşların da hazırlıklı olmaları noktasında ihtarda bulunuldu.

184 İŞÇİ VE 41 ARAÇ HAZIRDA

İnegöl Belediyesi tarafından yapılan ikaz açıklamasında, ‘’Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi ismine geçtiğimiz aydan bu yana hazırlıklarımızı tamamlamış ve karla gayret için kollarımızı sıvamıştık. Geçtiğimiz gün kırsalda başlayan kar yağışında rastgele bir sorun yaşanmamıştır. Merkezde de bu akşam itibariyle kar yağışlarının başlayacağı haberi üzerine 184 işçimiz ve 41 aracımızla hazır olarak beklemekteyiz.’’

‘’YOLDA KALAN ARAÇLAR ÇOKLUKLA YAZ LASTİKLİ’’

Karla uğraş esnasında yolda kalan araçların çoklukla yaz lastikli olduğunu bildiren takımlar, ‘’ Kar yağışının birinci anından bu yana gereken tüm müdahaleler yapılacaktır. Daha evvel karşılaşılan durumlarda yolda kalan araçlar ekseriyetle yaz lastikli olduğu tespit edilmiştir. Bu hususta vatandaşlarımızın kış lastiksiz katiyetle seyahat yapmaması, kar zinciri noktasında hazırlıklı olmalarını kıymetle rica ederiz.’’ tabirlerine yer verildi.

ÇÖZÜM MERKEZİ ÇİZGİLERİ 7/24 HİZMETİNİZDE

Türkiye’nin en ulaşılabilir kurumu olan İnegöl Belediyesi, 153 ve 05301573000 WhatsApp Tahlil Merkezi çizgileri ile 7/24 İnegöllü vatandaşların hizmetinde olmaya devam ediyor. Mümkün yaşanabilecek durumlarda İnegöllü vatandaşlar Tahlil Merkezi sınırları üzerinden İnegöl Belediyesi’ne ulaşabilecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap