Manavgat Titreyengöl kanalizasyon hattı yenileniyor

 Manavgat Titreyengöl kanalizasyon hattı yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Titreyengöl turizm bölgesinde bir kısmı özel mülkiyet alanı içinden geçen mevcut kanalizasyon şebeke sınırı yenilenerek, imar yoluna alıyor. Çizgi üzerindeki terfi istasyonları ve güç altyapısı yeni tip hazır paket terfi istasyonları ile yenilenecek.

Manavgat Titreyengöl turizm bölgesinde eski kanalizasyon güzergâhı otellerin bulunduğu bölge ile kıyı şeridi ortasında kaldığından rastgele bir tamir yahut bakım gerektiğinde sınırlara müdahale edilemiyordu. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Manavgat Titreyengöl Turizm Bölgesi Kanalizasyon Şebeke Sınırı İmalatı’ projesi kapsamında bölgedeki kanalizasyon çizgisi imar yoluna alınıyor. Böylelikle hem sınırların geçtiği noktalarda müdahaleyi zorlaştıran mülkiyet sorunu çözülmüş olacak hem de bilhassa dönem içinde etrafta olumsuz bir tesir oluşturmadan gerekli bakım ve tamir süreçleri yapılabilecek.

DÖNEME KADAR BİTİRİLECEK

Sürdürülen çalışmalarla çeşitli çaplarda 4.5 km kanalizasyon şebeke çizgisi ve 4 adet terfi istasyonu yerleştirilecek. Mevcut çizgilere taban ve deniz suyunun girişi ortadan kaldırmasıyla kapasite sorunu ortadan kalkacak. Terfi istasyonları ve güç altyapısı yeni tip hazır paket terfi istasyonları ile yenilenecek. Ayrıyeten yapılacak değişimler sayesinde işletme maliyetlerinde dikkate bedel bir tasarruf sağlanacak.

Alanda aralıksız yürütülen çalışmalar sonucunda sınır imalatının 1.5 km’lik kısmı bitirildi. Çalışmaların turizm dönemi öncesi tamamlanarak çizginin teslim edilmesi planlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap