Oğuzhan Uğur : “Bana Youtuber Diyenlerle Alay Ediyorum”

 Oğuzhan Uğur : “Bana Youtuber Diyenlerle Alay Ediyorum”

Dayı Şov’un bu haftaki konuğu ünlü Youtuber Oğuzhan Uğur’du. İki şovmen bir ortaya gelince program su üzere aktı, sohbet ve cümbüş tepe yaptı. Kendisine rakip gösterilen programları 30 saniye bile izleyemediğini söyleyen Uğur, “Youtuber var Youtuber var. Kimi atları kovalar, kimi işveren üzere köşesinde parasını sayar, ona Youtuber diyenlerle alay eder” dedi. Yediği birtakım linçlerde haklılık hissesi olduğunu söyleyen Uğur, “Her şeyi konuşalım derken pervasızlık yaptığımız oldu” tabirlerini kullandı. Müjdat Gezen’e yazdığı tiyatro oyunlarının çok beğenilmesi üzerine “Ağır Abi” isimli sinemasını çekmeye karar verdiğini anlatan ünlü Youtuber, “Paramız yoktu fakat genciz çekeriz dedik. Halbuki parasız çekilmiyormuş. O haddi bilmek lazımmış” dedi.

Dayı’nın “sanatın esnafı” dediği, Youtube’daki mesleğinin yanı sıra müzisyen, sinema direktörü, senarist ve karikatürist kimliği de olan Oğuzhan Uğur ile bu Cuma gecesi GAİN’de bir öbür keyifli geçti.

“Talkshow yapanlara 30 saniye bile dayanamıyorum”

Dayı’nın neden Youtube’da olduğuyla ilgili sorusu üzerine Uğur, “Biz Youtube’a kendi talkshow’umuzu taşımasaydık hala beşerler koca koca kanallarda talk show yapmaya devam edeceklerdi. Üstelik onlarda talk da yok, yalnızca gösteri var” dedi.

Talkshow yapanların hiçbirini kendine rakip görmediğini, izlemeye 30 saniye bile dayanamadığını söyleyen ünlü şovmen, “Sonra seni gönderdiler, dedim ki eyvah bir şey geliyor. Hem tıpkı boydayız hem de çok enteresan bir mizah usulün var” diyerek Dayı’ya karşı beğenisini lisana getirdi.

“Patron üzere köşemde paramı sayıyorum”

Dayı’nın izlenmelerinde düşüş olduğuna yönelik söylentileri hatırlatması üzerine, “Mesela şöyle düşün, sürücü vardır, arabayı 2 saatte park edemez. Ona tekrar de sürücü denir. Sürücü vardır, bir ralli pistini 2,5 dakikada bitirir, dünya rekoru kırar. Bir Youtuber vardır, atları kovalar eşeklerle oynaşır, ona Youtuber dersin. Bir Youtuber vardır, BaBaLa TV diye bir kanal açar. İçinde daha evvel televizyonda reyting rekorları kırmış bütün adamları çalıştırır. İşveren üzere oturur köşesinde parasını sayar. Ona Youtuber diyenlerle de alay eder. Youtuber var Youtuber var. Benim koca bir kanalım, fevkalade izleyicilerim, kusursuz da konuklarım var” sözlerini kullandı.

“Tırnaklarımızla kazıyarak kendi yolumuzu bulduk”

Uğur kelamlarını, “İlk başladığımızda biz de insanların kapısında bekledik. İnsanların çok izledikleri şovmenlere yazdık. Fakat onların hiçbiri biraz da siz gelin anlatın demedi. Biz tırnaklarımızla kazıyarak kendi yolumuz bulduk” biçiminde sürdürdü.

“Yediğim linçlerde haklıları da vardı”

Dayı’nın linçlerle nasıl başa çıktığına yönelik sorusuna, “Yediğim linçlerde haklıları vardı, haksızları vardı. Bazen her şeyi konuşalım derken çok pervasızca konuştuğumuz vakitler oldu. Onlara el freni çekerek devam ettik. Telefonla herkese karşılık verme isteği oluyor. Telefonu bir yere fırlatacaksın, yoluna bakacaksın” cevabını verdi.

PİNÇ, Beyoğlu’ndaki yeni yerinde

Oğuzhan Uğur Beyoğlu’nda bir pub açtığını şu sözlerle anlattı: “PİNÇ bir program ve 5 yıldır devam ediyor. Bu türlü bir tesiri varken, ismi artık bir marka olmuşken, izleyicilerimizle tecrübelerimizi karşılıklı paylaşalım dedik. İstiklal Caddesi’nde kocaman bir yer açtık. Bir sürü müzisyen konuğumuz var. İzleyicilerle, konser üzere müzik söylüyorlar artık. Beşerler oyuncu konuklarımıza birebir sorular sorabiliyorlar. Daha iç içe olduk. Hem para kazanacağız hem de stüdyomuz sabit olmuş oldu.”

“Haddimizi sineması çekerek öğrendik”

Dayı’nın Youtube ve öteki projeler çok hoş giderken neden Ağır Abi isimli sineması çektiğiyle ilgili sorusu üzerine ünlü Youtuber, “Müjdat Gezen’e tiyatro oyunları yazıyordum. O tiyatro oyunları kapalı gişeydi. Çok takdir ve tebrik ettiler. Bu, o yaştaki bir genci hayallere sürüklüyor; o vakit ben bir de sinema sineması çekeyim diyorsun. Paramız yoktu ancak genciz çekeriz dedik. Oysaki parasız çekilmiyormuş. Senaryo inanılmaz komikti. Lakin o haddi bilmek lazımmış. O haddi sineması çekerek öğrendik” dedi.

“O kadar makus sinemalarda oynadım ki…”

Youtube’da, milyonlarca takipçisi olduktan sonra yapımcıların, “Bu çocuk bir üst kaydırsa 500 bin izleniriz” fikriyle kendisini 3-4 tane sinema sinemasında oynattıklarını anlatan Uğur, “Bir adedinin galasında uyudum, bir adedinin galasından kaçtım, o kadar makus sinemalarda oynadım ki… Bundan sonra hacmimiz oraya geldi. Kendim yazıp hoş bir sinema çekmeyi planlıyorum” formunda konuştu.

Dayı Gösteri stüdyosunda yeni program: “PİNÇÇİK”

Oğuzhan Uğur ve Dayı, sevilen program PİNÇ’in bir versiyonunu Dayı Gösteri stüdyosuna taşıdılar. Dayı’nın masasının arkasına geçen Uğur, “PİNÇÇİK” isimli programda, Dayı’nın kendisini ağırladı. Eğlenceli anların yaşandığı bu doğaçlama performans stüdyodakileri ve izleyicileri güldürdü.

Ekranların tek canlı talk show programı

Dayı Gösteri, her Cuma akşamı saat 23.00’te GAİN’de canlı yayında fiyatsız olarak izlenebiliyor. Okan Bayülgen’den Hülya Avşar’a, Gülşen’den Fatih Ürek’e, Enis Arıkan’dan Gupse Özay’a bugüne kadar ağırladığı birbirinden “ünlü” ve renkli konuklarının yanı sıra Dayı, kendine has mizahı ve delikanlı talk gösteri stiliyle da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. Eğlenceli konukların ses getiren açıklamalarıyla gündem yaratan programın tüm kısımları istenildiği vakit GAİN Premium’da izlenebiliyor.

GAİN artık yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye, uygulama içi ödeme ile ise 23,99 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN içeriklerinin bir kısmı her zamanki üzere fiyatsız izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap