Su Sayaç ve Tesisatlarına Dikkat!

 Su Sayaç ve Tesisatlarına Dikkat!

Hafta sonu itibariyle ülkemiz ile birlikte Vilayetimizde soğuk hava tesiri altına girmiştir. Bunun sonucunda ani sıcaklık düşüşü meydana gelmiş ve başta Kartepe Samanlı dağları ile yüksek kısımlarda olmak üzere Kocaeli’nin birçok bölgesinde kar yağışı görülmeye başlanmıştır. Bundan ötürü açık alanda bulunan su tesisat ve sayaçların donmasına karşı tedbir alınması gerekmektedir.

Açık alanda korunmasız halde bulunan su tesisat ve sayaçların, donma tehlikesi ve ziyan görmemesi için ısı yalıtım materyalleri olan cam yünü ve talaş vb. hususlar ile kaplanarak korunması sağlanmalıdır.

Alınan tüm tedbirlere karşın donmuş sayaç ve tesisat borularının üzerine sıcak su dökülmesi ve ateş tutularak açılmaya çalışılmamalıdır. Aksi takdirde donan sayaç, musluk ve su borularının patlaması ile maddi hasarın yanı sıra değerli oranda su kaybına neden olmaktadır.

Abonelerin, donan sayaç ve tesisatları için İSU Genel Müdürlüğünün 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 185 Tahlil Merkezini arayarak müracaat yapmaları gerekmektedir. Takımlarımız tarafından, donan sayaç ve tesisatlarına kısa bir mühlet içinde müdahale edilecektir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap