Gelinlik Tasarım Yarışması ile parladı kendi markasını kurdu

 Gelinlik Tasarım Yarışması ile parladı kendi markasını kurdu

IF Wedding Fashion İzmir Fuarı kapsamında geleceğin modasına taraf verecek genç dizayncıları ortaya çıkarmak için düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışı, moda dünyasına bir isim daha kazandırdı. 12. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda kazandığı ödül kapsamında profesyonel hayatının birinci defilesini geçen Kasım ayındaki fuarda düzenleyen Hasancan Meşelik, büyük beğeni kazandı ve kısa müddet içinde kendi modaevini açarak hayallerine ulaşma yolunda bir adım daha attı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesinin konut sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giysi Sanayicileri Derneği partnerliğinde düzenlenen IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Ağabeye Giysi Fuarı, moda dünyasına yeni dizayncılar kazandırma yolunda 13 yıldır fuar kapsamındaki Gelinlik Tasarım Müsabakası ile de gençlerin hayallerine ışık tutuyor. Farklı mükafatların yanı sıra dizayncı adaylarına, profesyonel hayatlarındaki birinci defilelerini fuarda sergileme imkanı tanıyan Gelinlik Tasarım Yarışı, bölüme yeni isimler kazandırmaya devam ediyor. Müsabakada evvelki yıl elde ettiği derece ile geçen Kasım ayındaki 16. IF Wedding Fashion İzmir’de “Performans Defilesi” düzenleyen Hasancan Meşelik, Ege’nin çiçeklerinden ilham alan Anthea isimli gelinlik ve ağabeye koleksiyonu ile modacı, iştirakçi ve ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanmıştı. Aldığı olumlu yorumlar ve beğeniler ile ilham alan Meşelik, kısa mühlet içinde modaevini açtı. 

Gelinlik ve abiyenin başşehri İzmir’de, kendi markası ile dizaynlarını sunmaya başlayan Hasancan Meşelik, yarışın, bir yıl içinde hayatını değişik bir noktaya getirdiğini ve hayallerine kavuşmasına imkân tanıdığını söz etti. Defilenin üzerinden bir ay geçmeden kendi markasıyla modaevini hayata geçiren Meşelik, “Önceki yıl yarışmacı olduğum podyumda birinci profesyonel defilemde kendi tasarımlarım ile yer almak inanılmaz bir histi. Aldığım olumlu yorumlar beni kendi markamı kurmak ve modaevimi açmak için cesaretlendirdi. Kısa müddet evvel kendi markamı oluşturup atölyemi hayata geçirdim ve modaevimi açtım. Bu imkânı sağlayan, genç tasarımcıların önünü açıp onlara ilham olan herkese teşekkür ediyorum. Koleksiyonumda gelinlik ve ağabeye kıyafetler yer alıyor. Birinci amacım, gelecek yıl IF Wedding Fashion İzmir’de ve podyumda kendi markamla yer almak, akabinde da evvel Türkiye sonra da Avrupa ve dünyaya açılmak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap