Zyxel, hibrit çalışan küçük ve orta ölçekli işletmeler için yeni uç nokta güvenlik çözümü Astra’yı sundu

 Zyxel, hibrit çalışan küçük ve orta ölçekli işletmeler için yeni uç nokta güvenlik çözümü Astra’yı sundu

Zyxel’in yeni güvenlik tahlili Astra, tüm uç noktaları tek bir portal üzerinden izleme ve müdafaa özellikleri ile hibrit çalışan küçük ve orta ölçekli işletmelerin güvenlik gereksinimlerine tahlil olacak.

Güvenlik ve bulut dayanaklı mesken ve iş tahlilleri önderi Zyxel Networks, hibrit çalışmanın yükselişi ile küçük ve orta ölçekli işletmelerde ortaya çıkan güvenlik gereksinimlerine karşılık yeni bulut tabanlı uç nokta güvenlik hizmeti Astra’yı pazara sundu. Günümüzde giderek daha fazla insanın uzaktan çalışmayı tercih etmesiyle, kurumların bulut tabanlı sistemlere geçişi hızlanmış durumda. Gartner’ın yakın tarihli bir araştırması, kurumların %85’inden fazlasının 2025 yılına kadar bulut teknolojilerini benimsemiş olacağını ortaya koyuyor.

Son devirde uzaktan ve esnek çalışma uygulamalarındaki yükseliş, çalışanların iş yeri ağlarına istedikleri yerden bağlanmasına ve çalışmasına imkan sağlıyor. Bu durum, işletmelerin artık şube ofislere ve bulut tabanlı uygulamalara erişim gerektiren birden çok aygıtla daha fazla uzaktan çalışanlarını desteklemesi gerektiği manasına geliyor.

Bu merkezi olmayan ağ sistemleri çağdaş iş gücünde gereksinim duyulan esnekliği sağlayabilirken, maalesef ki siber güvenlik risklerini artırıyor. Zyxel’in bu probleme tahlil olarak geliştirdiği Astra, kullanıcılara nereden çalıştıklarından bağımsız olarak birinci güvenlik muhafazasını sağlayan ve birden fazla uç noktaya kurulabilen bulut tabanlı bir güvenlik hizmeti sunuyor.

Çalışanlar ofis hudutlarının dışında dahi güvende

Zyxel’in yeni tahlili Astra, Dark Web Monitor, IP/URL Prestiji ve Web Filtreleme yetenekleri dahil olmak üzere güvenlikle ilgili tüm denetimi ilgili işletme yöneticisine sağlayarak, çalışanların aygıtlarının ofis dışındayken bile izlemesini ve güvenliklerinin sağlanmasını mümkün kılıyor. Bulut tabanlı Astra’nın tehdit istihbaratı data tabanı otomatik olarak güncelleniyor ve gerçek vakitli olarak uç noktalara gönderiliyor. Bu sayede her vakit yeni kalan Astra için kullanıcıların manuel olarak güncellemeleri indirmelerine ve çalıştırmalarına gerek kalmıyor. 

Güvenliği sağlamak artık daha kolay

Astra, ağ yöneticilerinin, bu yıl içinde piyasaya sürülecek masaüstü sürümüyle yesyeni bir taşınabilir uygulama aracılığıyla uzak aygıtlardaki güvenlik ayarlarını kolay kolay izlemesine ve denetim etmesine imkan tanıyor. Bu birleşik platform, muhtaçlığı olan takımlara anında görünürlük ve erişilebilirlik sağlayan ikazları, raporları ve olay tahlillerini bir ortaya getiriyor. Astra uygulaması, aygıt performansından ödün vermeden kullanıcıları kimlik avına ve istismar taarruzlarına karşı korumak için taşınabilir aygıtlara da kurulabiliyor.

Zyxel Gateway SBU Kıdemli Lider Yardımcısı Bay Ken Tsai, “Günümüz esnek çalışma şartlarını sağlamak için sunulan hibrit uygulamalar çalışanlar için son derece kıymetli, lakin bu durum nedeniyle ortaya çıkabilecek siber riskleri de göz gerisi etmemek gerek. Bilhassa küçük ve orta ölçekli işletmeler, sayısı giderek artan uç noktalar için güvenlik sağlayan ve işletmeleri genişleyen tehdit ortamına karşı koruyan, birçok özelliği bir ortaya getiren ve teknolojik alt yapısı güçlü bir güvenlik tahliline gereksinim duyuyor. Zyxel’in çeşitli güvenlik duvarları ve bulut güvenlik hizmetlerini bir ortaya getiren Astra, küçük ve orta ölçekli işletmelere iş süreçlerini garanti altına almak için birleşik ve dengeli bir yaklaşım sunuyor” dedi.

Astra uygulaması şu anda, iOS ve Android uygulama marketlerde lisanslı bir hizmet olarak yer alıyor. Ayrıyeten Zyxel, bu yılın sonlarında Astra’nın bir masaüstü sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor. Her lisanslı kullanıcı, Astra’yı en fazla iki uç noktaya kurabiliyor. İşletmeler, 999 çalışana kadar lisans satın alabiliyor ve hepsini tek bir Astra portalından yönetebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap